fidarnic
شرکت فیدارنیک

لاشه سوز

" منتشر شده توسط : شرکت فیدارنیک "

لاشه سوز

مرغداری مکانی برای نگهداری و پرورش طیور بوده که روزانه به دلایل مختلف، تعدادی از آنها تلف می شوند. تلف شدن طیور دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، برخی از جوجه ها بعد از متولد شدن ضعیف هستند و یا به بیماری واگیردار دچار می شوند که این عوامل، تلفات آنها را به همراه دارد.

اما چگونه می توان لاشه آنها را معدوم کرد تا محیط زیست و سلامتی انسان ها به خطر نیفتد. در گذشته لاشه مرغ ها و حیوانات را در سطل های زباله رها می کردند  و یا آنها را در خاک دفن می کردند، این عامل سبب انتقال بیماری های مختلف به محیط و آب های زیرزمینی می شد؛ در نتیجه مجدداً بیماری به مرغداری ها بر می گشت. به همین دلیل لازم است در مرغداری ها و دامداری ها، از روشی مناسب برای از بین بردن لاشه طیور و حیوانات استفاده شود.

امروزه تولیدکنندگان، دستگاهی بعنوان لاشه سوز را طراحی کرده اند که توسط آن می توان، لاشه حیوانی و مرغی را با روشی کاملاً بهداشتی سوزاند.  امروزه وجود این دستگاه در هر مرغداری و حتی دامداری الزامی است. البته دستگاه لاشه سوز گزینه ای مناسب برای استفاده در بیمارستان ها، جهت از بین بردن زباله های عفونی و اجزای بدن جدا شده از انسان نیز است. در ادامه در مورد دستگاه لاشه سوز بیشتر توضیح می دهیم :

لاشه سوز چیست؟

قیمت لاشه سوز

لاشه سوز مرغ، به کوره ای مجهز شده که حالت عایق بندی شده دارد و در ساخت جداره داخلی آن، از ماده نسوز و عایق سرامیکی استفاده شده است. این دستگاه حرارت زیادی داشته و تمامی اجزای لاشه مرغی و حیوانی را تجزیه نموده و تبدیل به خاکستر می کند، به همین دلیل از انتقال بیماری به سایر مرغ ها و حتی انسان جلوگیری می شود. این دستگاه در انواع و ظرفیت های مختلف طراحی شده است.

لاشه سوزهای این شرکت حالت گازسوز دارند، اما در حالت گازوئیل سوز نیز قابل تولیدند. لاشه سوزها به گونه ای طراحی شده اند که از قابلیت تنظیم میزان دما برخوردار بوده و دارای دودکش هستند، به همین دلیل سطح ایمنی بالایی دارند. در ساخت این دستگاه ها از اجزای مختلفی استفاده شده که در ادامه، آنها را شرح می دهیم .

خرید لاشه سوز طیور

در خرید لاشه سوز عجله را کنار بذارید و آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید تا دستگاهی بخرید که با نیازهایتان مطابقت داشته و کارایی لازم را دارد. پیش از خرید بررسی کنید که از لاشه سوز می خواهید در چه مکانی استفاده کنید و در هر ساعت، میزان سوخت لاشه ها چقدر است. همچنین کاربر باید از قبل تعیین کند که می خواهد از آن در فضای باز استفاده کند یا فضای بسته.

مقاوم بودن جنس دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، جنس دستگاه باید طوری باشد که در برابر حرارت بالا مقاوم بوده و تمیز کردن آن به راحتی امکانپذیر باشد. همچنین یک لاشه سوز استاندارد، باید عایق مناسبی داشته باشد تا احتمال اتلاف حرارت وجود نداشته باشد. اگر می خواهید از این دستگاه در مکانی بدون کانال کشی گاز، استفاده کنید؛ قطعاً انتخاب لاشه سوز گازسوز گزینه مناسبی نیست و بهتر است مشعل آن را از نوع گازوئیلی انتخاب کنید. ظرفیت دستگاه نیز باید با نیاز شما مطابقت داشته باشد، اگر به سوزاندن میزان کمی لاشه نیاز است؛ قطعاً ظرفیت های پایین مناسب ترند.

یک لاشه سوز مرغوب باید دارای جداره نسوز بوده و از سطح ایمنی بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل ما در ساخت این دستگاه از ترموکوپل، فیوز مینیاتور و ترموستات استفاده کردیم که هر کدام به نوبه خود، امنیت دستگاه را افزایش داده اند. بطوری که ترموکوپل دمای کوره را اندازه می گیرد، فیوز مینیاتوری از مدار محافظت نموده و ترموستات از افزایش و کاهش بیش از حد دما پیشگیری می کند.

قیمت لاشه سوز

لاشه سوز

شاید سوالی که قبل از خرید ذهنتان را درگیر کرده، این باشد که قیمت کوره لاشه سوز مرغداری بر چه اساسی تعیین می گردد. در واقع قیمت هر محصول، باید با ارزش واقعی و کیفیت آن مطابقت داشته باشد. مواردی که روی قیمت دستگاه های لاشه سوز تاثیر دارد ظرفیت، نوع قطعات و متریال کاربردی است. دستگاهی که در ساخت آن از قطعات ویژه ای استفاده شده و با استانداردهای جهانی مطابقت دارد، قطعاً گران قیمت تر از سایر دستگاه های غیراستاندارد می باشد.

برند بودن محصولات نیز در تعیین قیمت آنها موثرند، دستگاه هایی که از برترین برندهای بازار هستند، قیمت گران تری دارند. اما اگر می خواهید لاشه سوز ارزان و یا لاشه سوز دست دوم بخرید، حتماً کیفیت آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که معیوب نیست. زیرا برخی از افراد سودجو، دستگاه های بسیار بی کیفیت را با قیمتی ارزان به بازار عرضه می کنند، این دستگاه ها خیلی زود کیفیت خود را از دست داده و خراب می شوند. پس در خرید خود دقت نمایید تا هم دستگاهی با ارزش واقعی بخرید و هم هزینه های خود را مدیریت کنید .

از این صفحه هم بازدید کنید : دستگاه امحا و بی خطر سازی زباله بیمارستانی

قطعات تشکیل دهنده دستگاه لاشه سوز

بدنه

بدنه اصلی ترین بخش دستگاه لاشه سوز صنعتی است که در ساخت آن باید از متریالی مناسب و مستحکم استفاده کرد تا در برابر حرارت بالا، مقاومت لازم را داشته باشد. در حالت کلی جنس جداره داخلی این دستگاه از بتن نسوز بوده و بخش پرکنی آن، از ورق سیاه است. بدنه بیرونی این دستگاه با رنگ کوره ای الکترواستاتیک، پوشانده شده است. در حالت کلی دریچه بخش پرکن و تخلیه این دستگاه، در حالت لولایی باز و بسته می شود.

مشعل

مشعل از دیگر قطعات لاشه سوز دامداری است که با ترکیب مقدار مشخصی هوا با سوخت، انرژی  سوخت را به گرما تبدیل می کند. از آنجایی که بر اثر سوختن پرهای مرغ، مقداری دود تولید می شود، بهتر است دستگاه دارای مشعل 5 تا 7 گالنی باشد؛ زیرا فن دمنده این مشعل ها، بوی بد را دمیده و به بیرون منتقل می کند. مشعل این دستگاه را می توان بصورت سفارشی، از نوع گازی یا گازوئیلی انتخاب کرد و البته ظرفیت های بالای این دستگاه، به دو عدد مشعل مجهز شده اند.

کوره

کوره جزو بخش های اصلی لاشه سوز بوده که عملیات احتراق در این بخش صورت می گیرد. طول و ارتفاع کوره و ابعاد دهانه ورودی کوره، متناسب با ظرفیت دستگاه متغیر است.

ترموکوپل

لاشه سوز دارای ترموکوپل 1200- 1600 درجه سانتی گراد بوده که جنس آن از نوع سرامیکی است. وظیفه اصلی ترموکوپل یا سنسور، اندازه گیری دمای کوره است.

ترموستات

جهت تنظیم اتوماتیک دمای کوره در لاشه سوزها، از ترموستات هوشمند استفاده شده است. ترموستات این امکان را به کاربر می تواند که میزان دمای لاشه سوز را بدلخواه انتخاب کند تا در حین کار، دما در محدوده ای مشخص باقی مانده و از آن حد تجاوز نکند.

تابلو برق

تابلو برق از دیگر بخش های تشکیل دهنده دستگاه لاشه سوز است که حالت محفظه مانند داشته و بواسطه آن می توان روی دستگاه کنترل داشت. در واقع تنظیم میزان دما، روشن و خاموش کردن دستگاه و …، از طریق تابلو برق امکانپذیر است. همچنین در این بخش، از نمایشگری دیجیتال استفاده شده که میزان دما بر روی آن، نشان داده می شود.

لاشه سوز مرغداری

فیوز مینیاتوری

فیوز نوعی قطع کننده جریان برق است که نسبت به جریان اضافه حساسیت نشان داده و در مواقع نیاز، سریع مدار را قطع می کند تا آسیبی به دستگاه وارد نشود و نیز اتصال کوتاه رخ ندهد.

دودکش

لاشه سوزهای این شرکت به دودکشی مجهز شده اند تا بعد از احتراق، دود ناشی از سوخت لاشه ها از طریق  آن به بیرون منتقل شود. دودکش این دستگاه ها ضخامت مناسبی داشته و جنس آن از ورق سیاه است، ارتفاع دودکش قابل تغییر بوده و جنس جداره داخلی آن از  بتن نسوز می باشد.

کشوی تخلیه

در بخش پایین لاشه سوز از یک کشو استفاده شده تا در حین سوختن لاشه ها، خاکستر ناشی از آنها به داخل کشو منتقل شود. بدین ترتیب کاربر به راحتی می تواند خاکستر را تخلیه کند.

نکات قابل توجه در مورد لاشه سوز

 • محل قرارگیری لاشه سوز نباید رو به سالن پرورش طیور و … باشد.
 • بعد از لاشه سوزی، حتماً خاکستر تولیدی را تخلیه و بصورت موقت آن را داخل سطل های پلاستیکی درپوش دار قرار دهید تا در برابر هجوم جوندگان و حشره ها در امان بماند. در نهایت آن را در مکانی  دور از سالن دفن کنید.
 • تمیز نگهداشتن لاشه سوز اهمیت بالایی دارد، بدین منظور بعد از هر بار استفاده باید آن را با آب تمیز کرد.
 • بهتر است از این دستگاه در فضای باز استفاده شود، البته در صورتی که  فضای بسته از تهویه مناسبی برخوردار باشد، می توان از آن در فضای باز نیز استفاده کرد.
 • لاشه سوزهای این شرکت مطابق با تکنولوژی روز طراحی شده اند، در ساخت برخی از لاشه سوزها از تکنولوژی اسکرابر (دودشوی) استفاده شده که این امکان سبب شده لاشه ها، بدون  تولید دود و بو سوزانده شوند.
 • لاشه سوز صنعتی را می توان بر روی انواع تریلر نصب کرد.
 • از آنجایی که با وجود این دستگاه، نیازی به دفع لاشه های مرغی و دامی نیست، از آلوده شدن محیط زیست و منابع زیرزمینی جلوگیری می شود و بیماری های مضر و اپیدمیک به انسان منتقل نمی گردد.
لاشه سوز طیور

مزایای استفاده از لاشه سوز

 • سوزاندن کامل لاشه ها و جلوگیری از انتشار بیماری مرغی و حیوانی
 • کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع ناشی از لاشه ها
 • استفاده از متریال مقاوم در ساخت بدنه و پوشش دهی آن با رنگ کوره ای
 • استفاده از فیلتر جهت محدود کردن انتقال دود و آلایندگی به محیط زیست
 • نصب و راه اندازی راحت (بدون نیاز به تخصص قبلی)
 • قابلیت استفاده از مشعل گازی و گازوئیلی بصورت سفارشی
 • قابلیت تولید در مدل ها و اندازه های مختلف
 • مجهز به کشوی تخلیه خاکستر
 • عدم نیاز به هم زدن و جابجایی لاشه ها در حین سوخت
 • دارای دریچه لولایی در بخش پرکن و تخلیه
 • برخورداری از سطح ایمنی بالا
 • دارای قطعاتی استاندارد و مرغوب
 • سوزاندن کامل لاشه ها در عرض 2 ساعت
 • کیفیت بالای ساخت و کارکردی مطمئن
 • قابلیت بازیافت حرارت خروجی از دودکش (جهت افزایش راندمان و جلوگیری از اتلاف حرارت)
 • ارائه محصول با ضمانت یکساله

کاربردهای مختلف لاشه سوز

خرید لاشه سوز
 • قابل استفاده در مرغداری ها
 • کشتارگاه های دامی و دامداری ها
 • دامپزشکی ها و مراکز امحاء زباله های شهرداری
 • مراکز نگهداری و پرورش ماهی و سایر آبزیان
 • قابل استفاده در بیمارستان ها، جهت سوزاندن زباله های میکروبی و شیمیایی
 • قابل استفاده در مرده شور خانه ها، جهت سوزاندن لباس متوفی

نحوه سوزاندن لاشه ها با لاشه سوز

قبل از هر کاری، دستگاه را در مکان مورد نظر قرار دهید، حواستان باشد دستگاه رو به سالن پرورشی نباشد و حتماً از وجود تهویه مناسب هوا در محیط مطمئن شوید. بعد از اتمام مراحل نصب و اتصال لاشه سوز به گازشهری و برق، تنظیمات لازم را بر روی تابلو برق اعمال نموده و میزان دما را از طریق ترموستات، تعیین کنید. حالا آن را روشن نموده و لاشه ها را داخل دستگاه بریزید.

زمانی که سوخت به سمت مشعل هدایت شد و با اکسیژن در اختلاط قرار گرفت، شعله ایجاد شده و کوره بشدت گرم می شود. بدین ترتیب هر آنچه که در داخل دستگاه قرار دارد تا حد سوزاندن گرم می شود. عمل سوزاندن لاشه ها تا 2 ساعت طول می کشد و در نهایت به خاکستر تبدیل شده و به داخل کشوی پایین دستگاه  منتقل می شود. بعد از پایان لاشه سوزی، می توان کشو را باز کرد و خاکستر را تخلیه کرد.

شیوه فروش کوره لاشه سوز مرغداری

برای خرید کالا از این شرکت، روش های مختلفی وجود دارد. رایج ترین روش، خرید آنلاین و اینترنتی بوده که مشتری بعد از مشاوره شدن و انتخاب دستگاه لاشه سوز، می تواند کالای مورد نظر را به سبد کالا اضافه نموده و مراحل خرید که شامل پرداخت وجه و … است را طی کند.

بدین ترتیب سفارشات شما در اسرع وقت به درب منزلتان ارسال خواهد شد، با خرید اینترنتی می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. البته امکان خرید محصول به صورت حضوری نیز وجود دارد.

از این صفحه هم بازدید کنید : دیگ بخار

مشاوره و ثبت سفارش

67 89 21 26 - 021

تماس با فیدارنیک
ارسال پیام
پیام و نظر خود را ثبت کنید ، کارشناسان سایت در اسرع وقت بررسی می کنند .

پیام در واتساپ
برای ثبت سفارش و مشاوره تماس بگیرید