fidarnic
شرکت فیدارنیک

سانتریفیوژ پی ار پی

" منتشر شده توسط : شرکت فیدارنیک "

سانتریفیوژ

دستگاه سانتریفیوژ پی ار پی ( PRP Centrifuge ) وسیله ای است که با کمک نیروی گریز از مرکز ذرات یک نمونه محلول یا نمونه جامد و مایع را جدا میکند و به شکلی جدا از هم در می آورد. یعنی در واقع به کمک این وسیله شما میتوانید خون گرفته شده از بیمار را عمل جداسازی روش انجام بدید یعنی پلاسما رو از گلبول قرمز جدا سازید .

سانتریفیوژ پی آر پی وسیله ای است که برای آزمایش های خون و به ویژه جهت جداسازی گلبول های قرمز خون و پلاکت ها مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه استفاده های بسیار فراوانی در آزمایشگاه های بالینی و خون گیری و بیمارستان ها و کلینیک های زیبایی و درمانی دارد.

مولفه ای که در خرید دستگاه سانتریفیوژ پی ار پی اولویت دارد این است که شما برای چه کاری نیاز به دستگاه سانتریفیوژ دارید اگر صرفا برای پی ار پی میخواهید استفاده نمایید بایستی دستگاهی مناسب برای لوله های 15 سی سی تهیه نمایید ولی نه اگر هم برای پی ار پی و هم برای چربی میخواهید بایستی سانتریفیوژی تهیه نمایید که توانایی این کار را داشته باشد. یعنی باگت هایی داشته باشد که بتواند هر سایز لوله ایی درش جای بگیرید .

سانتریفیوژ

دستگاه سانتریفیوژ prp یکی از ابزارهای بسیار کاربردی است که شناخت آن قبل از تهیه دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی دارای انواع مختلف با اندازه های مختلف و کاربرد های مختلف است. مثلا در آزمایش پی سی آر که یکی از کاربردهای این مدل دستگاه است بایستی که از میکروتیوپ ها استفاده گردد لذا روتوری که در دستگاه استفاده میشود متفاوت تر از روتوری است که برای لوله های فالکون مورد استفاده قرار میگیرد. به طور معمول برای آزمایش پی سی آر که از میکروتیوپ ها استفاده میگردد سرعت روتور دستگاه بالای 10000 میباشد ولی در لوله های فالکون سرعت دور دستگاه تا حداکثر میزان 4000 دور باشد کفایت میکند.

قسمتی که لوله درون آن قرار میگیرد مانند حفره هایی است که روی یک باگت قرار دارد این حفره ها در هر باگت میتواند تعداد مختلفی داشته باشد. تعداد شاخه یا جا لوله به باگتی که روی روتور قرار میگیرد بستگی دارد. روتور یا هد دستگاه سانتریفیوژ یکی مهم ترین قسمت های دستگاه به شمار می آید این دستگاه در دو حالت هد ثابت و هد متحرک طراحی میشود.

سانترفیوژ پی ار پی

در هد ثابت شما فقط میتوانید باگتی که بر روی دستگاه تنظیم شده است مثلا لوله فالکون 15 سی سی میتوانید از آن نوع آزمایش استفاده نمایید و دیگر نمیتوانید باگت دستگاه را تغییر دهید و به طور مثال از باگت لوله 50 سی سی استفاده نمایید ولی اگه دستگاه شما دارای روتوری باشد که هد متحرک یا بازشو داشته باشد این قابلیت را دارد که باگت های دستگاه را تغییر داده و از آزمایش های مختلفی استفاده نمایید. مثلا میتوانید همزمان از باگت های 15 سی سی و 50 سی سی و 100 سی سی در یک دستگاه سانتریفیوژ پی ار پی استفاده نمایید اگر روتور یا هد دستگاه شما قابلیت متحرک بودن را داشته باشد.

ضمن اینکه سانتریفیوژ پی ار پی با هد باز شو یک قابلیت دیگر هم دارد آن هم زاویه چرخش هست که به صورت سویینگ یا همان 90 درجه می باشد . این نحوه چرخشی کیفیت جداسازی پلاسما رو بسیار بالا می برد .

امروزه از دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی بیشترین استفاده را در آزمایشگاه ها و کلینیک های درمانی کاشت مو و دیگر کارها مورد استفاده قرار میگیرد. همان طور که گفته شد برای آزمایش پی ار پی از لوله های 15 سی سی استفاده میشود.

سانتریفیوژ پی ار پی  prp

دستگاه سانتریفیوژ پی آر پی امروزه به صورتی ساخت و طراحی میشوند که دیگر نیازی به آموزش و مهارت خاصی در استفاده از دستگاه ندارد یعنی دستگاه ها کاملا به صورت فول دیجیتال طراحی میشوند. برای استفاده از سانتریفیوژ پی ار پی کافی است میزان دور و زمان چرخش را تنظیم نمایید و سپس دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه شروع به چرخش نماید و بعد از ایست کامل درب دستگاه را باز کنید و نمونه را بردارید.

PRP چیست ؟ خون دارای انواع ذرات و مولکول های مختلفی است که هر کدام وظیفه خاصی دارد. مانند گلبول های سفید و قرمز و یا پلاکت خون . PRP مخفف Platelet-Rich Plasma به فارسی پلاسمای غنی از پلاکت است به این معنی که پلاکتی که در خون وجود دارد را با عملی به نام سانتریفیوژ به چندین برابر تبدیل نموده و ماده ای به نام پی ار پی را به دست می آورید که در حالت عادی پلاکت موجود در این ماده چندین برابر بیشتر از پلاکت موجود در خون فرد است.

سانتریفیوژ پی ار پی

سانتریفیوژ PRP یک دستگاه پزشکی است که برای جداسازی پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) از خون استفاده می‌شود. PRP حاوی غلظت بالایی از پلاکت‌ها است که به عنوان عامل رشد برای بازسازی بافت‌های بدن از جمله بافت های پوست، مو و بافت های مفصلی استفاده می‌شود.

برای استفاده از دستگاه سانتریفیوژ PRP، ابتدا نمونه خون بیمار گرفته می‌شود. سپس، نمونه خون در یک لوله آزمایشگاهی قرار داده شده و سپس در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. دستگاه سانتریفیوژ سپس با سرعت بالا، خون را به دو بخش جدا می‌کند: پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و سایر مواد خونی.

PRP سپس می‌تواند به صورت مستقیم به محل مورد نظر تزریق شود یا در صورت نیاز، ممکن است با داروهای دیگر ترکیب شود. این روش در درمان شکستگی استخوان، زخم‌های پوستی، شل‌شدگی پوست، تقویت مو، درمان آرتروز و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از سانتریفیوژ PRP ممکن است با عوارضی همچون التهاب و درد در محل تزریق همراه باشد، اما این عوارض به طور کلی در مقایسه با فرآیندهای دیگر درمانی به‌خصوص درمان‌های جراحی کمتر هستند. قبل از استفاده از این روش باید با پزشک معالج مشورت کنید.

انواع سانتریفیوژ

سانتریفیوژ ها انواع مختلفی دارند که شامل : سانتریفیوژ چندکاره رومیزی ، میکروسانتریفیوژ ایرانی ، سانتریفیوژ کلینیکی یا بالینی، سانتریفیوژ سیتولوژی و سانتریفیوژ یخچال دار است. در ادامه هر کدام از این سانتریفیوژها را بصورت مختصر شرح می دهیم.

prp

سانتریفیوژ چند کاره

این دستگاه بصورت رومیزی استفاده می شود و در تیوب های بزرگ بیشترین کاربرد را دارد. از همین مدل دستگاه برای انجام کارهای پی ار پی prp استفاده میشود . در واقع سانتریفیوژ پی ار پی جز همین دسته می باشد .

میکرو سانتریفیوژ

این نوع دستگاه، جزو سانتریفیوژهای کوچک به حساب می آید و در مواردی که به جداسازی حجم کمی از محلول نیاز باشد، بسیار مناسب است. مثلا لوله های دو سی سی . این مدل بیشتر در آزمایشگاه ها کاربرد دارد .

سانتریفیوژ کلینیکی

معمولاً از این دستگاه در مراکز انتقال خون استفاده می شود، این دستگاه نیز ابعاد کوچکی داشته و سرعتی پایین تر از سایر سانتریفیوژها دارد.

سانتریفیوژ سیتولوژی

این سانتریفیوژ یونیورسال روی لام آزمایشگاهی (شیشه ای نازک و مستطیلی شکل برای بررسی نمونه به روش میکروسکوپی) استفاده می شود و وسیله ای مناسب برای انجام تحقیقات هسته ای است.

سانتریفیوژ گرادیان چگالی

این سانتریفیوژ قدرت بالایی در جداسازی محلول داشته و بهترین تفکیک کننده ذرات از لحاظ چگالی است.

عمل پی ار پی با خون گیری از خود فرد بیمار آغاز میشود به نحوی که با استفاده از کیت های مخصوص پی ار پی خون از رگ فرد بیمار گرفته میشود و داخل لوله های prp مخصوص و یا حتی لوله های آزمایشگاهی ساده ریخته میشود. استفاده از کیت پی ار پی کار جداسازی را میتواند خیلی آسانتر نماید زیرا درون این کیت ماده ACDA و ژلی وجود دارد که به هنگام ریخته شدن خون درون این کیت همان لحظه باعث جداشدن پلاکت از گلبول قرمز میگردد. و از انعقاد خون جلوگیری می کند . سپس با قرارگیری در دستگاه سانتریفیوژ عمل جداسازی به طو کامل تحقق پیدا میکند.

سانتریفیوژ

بعد از اتمام کار جداسازی و خارج کردن نمونه ها از دستگاه سانتریفیوژ پی ار پی کاملا جداشدن نمونه قابل رویت میاشد به طوری که قسمت لخته شده و قرمز خون که حاوی گلبول های قرمز خون میباشد در ته لوله قرار گرفته است که به این قسمت پلت نیز گفته میشود و قسمت prp یا همان پلاسمای غنی از پلاکت ها با نام سوپرنانت که با رنگ زرد کاملا مشخص است را میتوان در قسمت بالایی لوله مشاهده نمود. به وسیله سرنگ میتوان این قسمت را که برای آزمایش پی ار پی نیاز است را از لوله برداشت و برای تزریق به بیمار استفاده نمود.

همانگونه که گفته شد پی ار پی به دلیل اینکه از خون خود شخص بیمار گرفته میشود برای بیمار آسیب و ضرری نمیرساند مگر در مواردی خاص که خود شخص دارای بیمایر های مزمن مانند دیابت یا سرطان باشد.

پی ار پی یا پلاسمای غنی از پلاکت prp در موارد بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد از مهم ترین و پرکاربرد ترین آنها میتوان به زیبایی و جوانسازی پوست اشاره نمود. پی ار پی دارای پروتئین هایی میباشد که به لخته شدن خون و رشد سلول ها کمک مینماید همچنین برای برخی از بیماری ها و آسیب ها و دردهای برخی از نقاط بدن مانند دستها و زانوها نیز از تزریق پی ار پی استفاده میکنند.

چرا پلاکت بیشتر اهمیت دارد و وجود آن در خون مهم است؟

پلاکت ها سلول های دیسک مانند و فاقد هسته ای هستند. پلاکت علاوه بر این که باعث انعقاد خون میشود کاربرد های دیگری نیز دارد. پلاکت ها دارای 1100 پروتئین میباشد و در رگ زائی و ترمیم زخم ها بسیار حائز اهمیت میباشد.

خرید سانتریفیوژ پی ار پی

مطمنا اکثر شما که از این صفحه بازدید میکنید قصد خرید سانتریفیوژ پی ار پی را دارید ؛ در این پاراگراف سعی داریم یک راهنمایی کامل داشته باشیم تا خریدی مطمن و خریدی با کیفیت انجام دهید ؛ پس در ادامه همین پاراگراف با ما همراه باشید .

خرید سانتریفیوژ prp به عوامل مختلفی بستگی دارد و مدل های گوناگونی در بازار وجود دارد لذا توصیه میکنیم حتما در این بخش از سایت شرکت فیدارنیک با ما همراه باشید .

خرید سانتریفیوژ پی ار پی

بدیهیات کلی خرید یک محصول : در خرید یک محصول آن هم به صورت اینترنتی در حالت کلی باید به این موارد دقت کنید که مشخصات فنی دستگاه به چه شکل هست ؛ مشخصات فنی را اولویت قرار دهید نسبت به شکل ظاهر . مورد بعدی گارانتی و خدمات پس از فروش هست که بسیار باید دقت کنید و حتما از فروشنده بپرسید ( بارها و بارها مشاهده شده است که برخی مشتریان با ما تماس میگیرند و میفرماییند که از فلان شرکت خرید داشتند اما به محض اینکه دستگاه مشکلی براش پیش اومده هیچکسی از آن شرکت پاسخگو نبودند ، لذا باید حتما از طرق مختلف جویای خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش باشید مثلا میتوانید درخواست رزومه فروش کنید و از طریق آن از مشتریانی که قبلا خریداری کردند سوال کنید .)

برای خرید سانتریفیوژ prp باید دقت کنید قیمت دستگاه در مقایسه با سایر سانتریفیوژ ها چگونه هست . میزان دور سانتریفیوژ پی ار پی چگونه هست . ساخت چه برندی بوده و چه تعداد شاخه دارد .

در خرید سانتریفیوژ پی ار پی دقت کنید که نوع موتور چیست چرا که مهم ترین قسمت این دستگاه موتور آن می باشد . شما مشتریان عزیز یک مبلغی را برای خرید سانتریفیوژ پی ار پی پرداخت میکنید و انتظار دارید که کار شما لنگ نماند لذا حتما بررسی لازم را بکنید تا از یک شرکت معتبر و برند خریداری کنید حتی اگر کمی گرون تر نسبت به سایر شرکت ها باشد . تصور کنید حین انجام کار پی ار پی برای مراجعه کننده ی خود دستگاه شما کار نکند چقدر زیان میکنید ؟ برنامه ریزی که برای مشتری کردید تا سر یک تایم مشخص حضور داشته باشد ، خونگیری که از مراجعه کننده داشتید و تایمی که قرار دادید ؛ همگی با کار نکردن دستگاه از بین می رود . میبینید چقدر مهم هست که دستگاه باکیفیت خریداری کنید .

نتیجه گیری اینکه در خرید سانتریفیوژ پی ار پی کیفیت شرط اول هست حتما حتما بررسی های لازم را انجام دهید. شرکت فیدارنیک به عنوان تولید کننده برتر در زمینه تولید دستگاه های سانتریفیوژ این اطمینان را به شما می دهد که از خرید خود پشیمان نخواهید شد .

سانتریفیوژ آزمایشگاهی

شرکت فیدارنیک به عنوان تولید کننده انواع سانتریفیوژ های آزمایشگاهی و پیشرفته از سال 89 شروع به فعالیت کرده هست که در طی این مدت مشتریان زیادی را لبخند رضایت بر لبانشان نشانده است . سانتریفیوژ پی آر پی جهت جداسازی پروتئین خون نیز مورد استفاده قرار میگیرد. برای این آزمایش دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی بایستی از لوله های مخصوص درپوش دار آزمایشگاهی استفاده شود تا زمان چرخش لوله ها ، دستگاه آسیب نبینند و نمونه خراب نشود.

دستگاه سانتریفیوژ

هر آزمایشی دارای لوله ها و دستگاه خاص خود آزمایش است مثلا شما نمیتوانید در آزمایش پی ار پی از میکروتیوپ 2 میلی استفاده نمایید. در هنگام فشار دادن دکمه استارت (strat) ابتدا از بالانس بودن لوله ها اطمینان حاصل کنید زیرا اگر لوله های درون دستگاه بالانس نباشند موجب لرزش دستگاه میشوند و این عمل باعث میشود تا در انجام عمل چرخش اختلال ایجاد شود و حتی دستگاه یا نمونه آسیب ببیند. برای بالانس دستگاه و لوله ها میتوانید از ترازوی آزمایشگاهی استفاده نمایید.

محتوای همه لوله ها درون سانتریفیوژ آزمایشگاهی بایستی به یک مقدار مساوی باشد تا بالانس صورت گیرد. اگر فقط یک نمونه آزمایش دارید برای بالانس دستگاه میتوانید از آب استفاده نمایید.

مشخصات دستگاه سانترفیوژ پی ار پی

درب دستگاه یکی از مواردی است که حتما بایستی کنترل شود. اگر درب دستگاه در هنگام چرخش دستگاه باز باشد میتواند ضرر های جبران ناپذیری را وارد آورد لذا برای این مورد میتوانید از دستگاه هایی استفاده نمایید که دارا درب میکروسوئیچ هستند . این قابلیت در سانتریفیوژ یونیورسال به دستگاه اجازه نمیدهد تا زمانی که درب دستگاه باز است شروع به کار کند ، یعنی اگر درب دستگاه سانتریفیوژ باز باشد از چرخیدن روتور ممانعت مینماید بنابراین درب میکروسوئیچ یک مشخصه بسیار مهم در سانتریفیوژ است. اگر درب دستگاه در هنگام چرخش باز باشد احتمال دارد که هم نمونه و هم به فردی که آزمایش را انجام میدهد آسیب برساند.

سانتریفیوژ آزمایشگاهی

دور دستگاه یا به اصطلاح آر پی ام دستگاه در سانتریفیوژ های پی آر پی بسیار مهم است زیرا برای آزمایش خون مورد استفاده است و اگر اختلالی در سرعت چرخش و دور دستگاه به وجود بیاید منجر به هدر شدن نمونه میگردد. بهتر است از دستگاه های دیجیتالی که دارای قابلیت تنظیم دور و زمان چرخش هستند استفاده گردد.

این دیجیتال بودن دستگاه امکان این را که فرد در هر دور و زمانی که میخواهد دستگاه را تنظیم نماید و دستگاه نیز این قابیلت را دارد که نمونه را در آن مدت زمان چرخش به گونه ای اداره نماید تا آزمایش به نحو احسن خاتمه یافته و بهترین پاسخ از طرف دستگاه برای نمونه پیش آید.

دستگاه سانتریفیوژ پی آر پی

در دستگاه سانتریفیوژ های با هد متحرک بیشتر پیش آمده است که لوله های بزرگتر یعنی 50 سی سی یا 100 سی سی هنگامی که باگت را تغییر میدهند تا آزمایش چربی انجام دهند لوله ها به درب دستگاه سانتریفیوژ گیر کرده است دلیل این کار این است که کاسه دستگاه کوچکتر است به همین دلیل لوله های بزرگتر گیر میکند لذا بایستی دستگاهی تهیه نمایید که دارای کاسه بزرگتر باشد به صورتی که هم لوله 15 سی سی PRP به راحتی کار کند و هم اینکه اپراتور بتواند به راحتی از لوله های 50 و 100 سی سی استفاده نماید این عمل در هد ثابت شاید زیاد مهم نباشد ولی در هد متحرک به دلیل استفاده از لوله های بزرگتر حائز اهمیت میباشد.

امروزه استفاده دیگری که از دستگاه سانتریفیوژ PRP میشود برای جداسازی پلاسمای خون است.

اگر از قسمت بالایی دستگاه به سانتریفیوژ نگاه کنیم مشاهده خواهیم کرد که دستگاه شامل قطعات اصلی مانند موتور قدرتمند در مرکز، شافت ، سر روتور و تعداد زیادی حفره های جفت جفتی برای قرار گرفتن لوله های آزمایشگاهی است.

سانتریفیوژ پی ار پی

پلاسما بخش زمینه ای و مایع خون است که شامل آب و مواد محلول در آن« مانند پروتئین و مواد معدنی و مواد غذایی و … است.

از کاربرد های مهم پلاسمای خون برای درمان بسیاری از بیماری ها و دردهای عضلانی و دیگر آزمایش ها استفاده میشود و یکی از پرکاربرد ترین آزمایش های صورت گرفته است. پلاسمایی که توسط دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی از خون جدا میشود بسیار مهم است و باید دارای کیفیت بالایی به نسبت اهمیتی که در کاربرد آن دارد است.

بدن بعد از گذشت زمان و رسیدن به وقت میانسالی و پیری دیگر قابلیت و توانایی تشخیص اینکه کدام نقاط بدن نیاز به تقویت و همچنین چرا و کجای بدن درد مینماید را از دست میدهد بنابراین بسیاری از متخصصان و دانشمندان بر این باورند که تزریق پی آر پی میتواند بسیاری از تحرکات بدن را بهبود بخشد و آسیب های مزمن بدن که بعد از انجام فرسایش ها و تحلیل رفتگی های بدن  و عارضه هایی مانند التهاب شدید تانودن ایجاد شده است را بتواند به راحتی التیام بخشد.

سقارش خرید سانتریفیوژ

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر گردید برای دریافت جواب بهتر و استفاده از بهترین نمونه پلاسما و دیگر آزماشها از دستگاه سانتریفیوژ با کیفیت استفاده نمایید. دستگاه سانتریفیوژ با کیفیت به شما کمک میکند تا بهترین نمونه را برای انجام تمامی آزمایشات خود داشته باشید و همچنین طول عمر دستگاه و نمونه نیز به کیفیت دستگاه بستگی دارد زیرا یک دستگاه بی کیفیت میتواند هم به نمونه و هم به فردی که آزمایش را انجام میدهد و همچنین به خود دستگاه آسیب های جبران ناپذیری را وارد سازد.

سانتریفیوژ پی ار پی شرکت فیدارنیک

شرکت فیدارنیک به عنوان تولید کننده دستگاه سانتریفیوژ prp با دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش آماده خدمت دهی به مشتریان عزیز می باشد .ما برای شما بهترین و با کیفیت ترین و معتبرترین دستگاه را معرفی میکنیم تا بتوانید بهترین مدل را برای مطب و کلینیک خود تهیه نمایید و از استفاده از سانتریفیوژ با کیفیت بالا لذت ببرید.

برای تهیه و خرید سانتریفیوژ می توانید با کارشناسن شرکت فیدارنیک تماس حاصل فرمایید .

یکی از روش های نوین و جدیدی که در علم پزشکی بسیار کاربردی و در زمینه های مختلف سلول های بدن مورد استفاده قرار میگیرد شیوه پی ار پی میباشد. این روش که از سال 90 میلادی توسعه پیدا کرده است در رشته های بسیاری همچون جراحی قلب و زیبایی و فک و صورت و همچنین رشته های مربوط به ارتوپدی کاربرد دارد.

عوامل رشد بافتی که در ترمیم و بازسازی بافت ها بدن نقش اساسی ایفا مینمایند در پلاکت های پی ار پی موجود هستند و  این عوامل باعث تولید رگ های جدید شده و هم چنین با پخش و جداسازی سلول های مخلف بافتی و پوستی باعث افزایش الاستین و کلاژن میگردد.لذا به این ترتیب سلول های بنیادی بدن به سلول های بافتی آسیب دیده تبدیل میشوند و از طریق موادی که پلاکت ها ترشح میکنند باعث بازسازی بافت آسیب دیده میگردد.

پلاکت ها ظاهری شبیه به دایره دارند که در مغز استخوان از ریز شدن و جداشدن سیتوپلاسم سلول های مگاکارپوسیت  تشکیل میشوند. یکی از کاربرد ها و خاصیت هایی که پلاکت های خون دارد این است که زنجیره ای تشکیل میدهد که از خون ریزی بافت های خونی جلوگیری میکند و با این عمل باعث میشود که سلول ها و بافت ها بازسازی و ترمیم گردند.

پی ار پی حجم گسترده ای از پلاکت ها درون پلاسمای خون است که از خونی که لخته نشده است گرفته میشود و در راستای جوان سازی و همچنین ترمیم بافت های آسیب دیده در همان شخص مورد استفاده قرار میگیرد.

پی ار پی در زمینه های مختلفی کاربرد دارد که در زیر به نمونه هایی از آن ها اشاره میکنیم :

 • تیرگی های زیر چشم را درمان میکند
 • باعث میشد کلیه نواحی صورت جوان گردد
 • لکه ها و برآمدگی هایی را که بعد از عمل جراحی به وجد آمده اند را از بین میبرد
 • تزریق در نقاط حساس و ریز صورت مانند خطوط لب ها
 • استفاده در تمامی نواحی صورت به نحوی که در آن نواحی قبلا بوتاکس یا فیلر انجام نشده باشد
 • از پی ار پی در درمان ریزش مو نیز استفاده فراوانی میشود.

با تزریق پی ار پی به مناطق طاس سر باعث تغییر چرخه فولیکول ها و سلول های سر میشود و به رویش مو در آن نواحی سر کمک شایانی مینماید. پی ار پی باعث تحریک سلول های ضعیف شده میشود با بازسازی و جوان سازی پوست و سلول های داخلی باعث بازگشت به روال عادی میشود.

الزامی است که قبل از تزریق پی ار پی مواردی را از قبل جهت آماده شدن در کلینیک و عدم بروز مشکل و آسیب انجام دهید این موارد به شرح ذیل میباشد:

 • تمامی آزمایش های مخصوص پی ار پی بایستی از قبل انجام گردد
 • استفاده از مایعات و نوشیدن آب بایستی افزایش داده شود
 • از داروهایی که باعث رقیق شدن خون میگردد امتناع گردد
 • از داشتن هرگونه عفونت در بدن مانند تب و آنفولانزا اطمینان حاصل گردد
مشاوره و ثبت سفارش

67 89 21 26 - 021

تماس با فیدارنیک
ارسال پیام
پیام و نظر خود را ثبت کنید ، کارشناسان سایت در اسرع وقت بررسی می کنند .

پیام های شما
 1. دکتر امام زاده

  دکتر امام زاده هستم برای مطب و برای کار پی ار پی و چربی نیاز به یه دستگاه سانتریفیوژ دارم چه مدلی رو پیشنهاد میکنید

  • کارشناس سایت

   با سلام جناب آقای دکتر ، کارشناسان فیدارنیک با شما صحبت کردند .

 2. مریم زینالی

  لطفا لیست قیمت رو برای اینجانب واتساپ کنید 0905648****

  • شرکت فیدارنیک

   با توجه به تماس تلفنی با شما ، قیمت دستگاه استعلامی شما اعلام شد

  • احمدرضا

   سلام: یک دستگاه سانتریفیوژ کوچک برای پی آر پی و چربی نیاز دارم یک دستگاه معرفی و قیمت را نیز اعلام بفرمائید متشکرم

پیام در واتساپ
برای ثبت سفارش و مشاوره تماس بگیرید