fidarnic
شرکت فیدارنیک

کیت پی ار پی چیست؟ خرید لوله پی ار پی

" منتشر شده توسط : شرکت فیدارنیک "

کیت پی ار پی

خلاصه متن : کیت و لوله PRP باعث افزایش سرعت فرایند و هم چنین بشدت در بالا بردن کیفیت نمونه تهیه شده تاثیر گذار هست به گونه ایی که اگر دو خون یکسان را یکی را با کیت پی ار پی و دیگری را بدون لوله PRP تهیه کنید در آزمایشگاه و پلاکت شماری خواهید دید که چقدر تفاوت محسوسی دارند و قطعا هر چقدر تعداد پلاکت های غنی شده ی بیشتری بدست آورید بیمار و مراجعه کننده شما تاثیر زیادی خواهند دید .

کیت پی ار پی

همانطور که می دانید پی ار پی نقش موثری در زیبایی و جوانسازی پوست داشته و در رشد مجدد موها نیز بسیار تاثیرگذار است. اگر بخواهیم پی ار پی را در یک جمله تعریف کنیم باید گفت: پی ار پی نوعی پلاسمای غنی شده از پلاکت خون بوده که با تزریق آن به پوست، بافت های آسیب دیده پوست تحریک شده و شروع به کلاژن سازی می کند. به همین دلیل پوست طراوت و تازگی خود را بازیافته و چین و چروک های موجود از بین می روند؛ همچنین از این روش جهت درمان زخم های تازه و قدیمی نیز استفاده می شود.

در حالت کلی، Prp روشی ابتکاری جهت سرعت بخشی به بازسازی بافت ها و درمان التهاب و درد می باشد. این عمل بصورت غیرتهاجمی صورت گرفته و افراد بعد از تزریق، نیاز به استراحت نخواهند داشت. اما برای انجام پی ار پی، نیاز به ملزومات مختلف از جمله کیت پی ار پی است.

جداسازی گلبول های قرمز خون از پلاکت، در داخل کیت صورت می گیرد؛ بگونه ای که کیت حاوی نمونه را داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهند تا جداسازی صورت گرفته و بتوان آن را به پوست مراجعه کننده تزریق کرد. استاندارد بودن کیت اهمیت بالایی داشته و باید برای آماده سازی Prp، از کیت مناسبی استفاده کرد تا نمونه با کیفیت بالا سانتریفیوژ شده و کیفیت آن افت نکند.

هدف ما از ارائه این مقاله، آشنا کردن مشتریان با کیت هایی بسیار باکیفیت و استاندارد است. به همین  دلیل در ادامه اطلاعاتی جامع از این محصولات آورده ایم و خواندن آن را به تمامی کسانی که به کیت هایی باکیفیت نیاز دارند، توصیه می کنم.

کیت پی ار پی چیست

قیمت کیت پی ار پی

کیت های پی ار پی ، حاوی لوله های صیقلی شیشه ای و سوزنی هستند که امروزه از آنها، بجای سرنگ های پلاستیکی غیر استاندارد استفاده می شود. نمونه را به منظور جداسازی پلاکت های خون، داخل کیت می ریزند. کیت های پی ار پی در اندازه ها و مدل های مختلف موجودند و جنس و ضخامت آنها نیز می تواند متفاوت باشد. در حالت کلی جنس کیت های prp این شرکت از باکیفیت ترین شیشه های طبی بوده و دارنده مجوز وزارت بهداشت هستند، همچنین با رعایت استانداردهای انتقال خون جهانی (FDA , AABB) طراحی شده اند. این کیت ها در فرآیند خون گیری، سیتوکین های خون را سرعت می بخشند؛ در نتیجه در بیشتر مراکز درمانی و پزشکی کاربرد دارند.

کیت های پی ار پی با ماده ضدانعقاد (با درجه بالینی) ساخته شده اند و برخی از آنها 6 عددی هستند، البته نوع تک عددی، 2 عددی و 4 عددی این کیت ها نیز وجود دارد؛ به همین دلیل مشتری می تواند به راحتی کیت مورد نظر را با تعداد دلخواه انتخاب کند. 

کاربردهای کیت پی ار پی

 • صنایع پزشکی
 • درمانگاه ها و بیمارستان ها 
 • مراکز دندانپزشکی
 • کلینیک های پوست و مطب های زیبایی و مو
 • مراکز ارتوپدی، رماتولوژی و مفصلی
 • مراکز توانبخشی و بهداشتی
 • قابل استفاده در آزمایشگاه ها و دیگر مراکز مرتبط

مشخصات کلی کیت پی آر پی

کیت پی ار پی
 • لوله های کیت پی ار پی، حالت وکیوم داشته و دارای درپوش هایی در رنگ های مختلف (زرد، سبز، آبی، قرمز، سیاه و …) هستند؛ به همین دلیل احتمال نفوذ عوامل بیرونی و هوا به داخل آنها وجود ندارد.
 • امکان استفاده از کیت های پی آر پی در اندیکاسیون درمانی مختلف وجود دارد؛ زیرا در اندازه های متعدد قابل ساختند.
 • نوع 40 سی سی این کیت ها، برای درمان پشت دست ها، گردن و نقاط کوچک موی سر مناسب می باشد و کیت های 60 سی سی، مخصوص تزریق پی ار پی به پوست صورت، موی سر و گردن است. بهتره حجم کیت، متناسب با وسعت نواحی مورد نظر برای تزریق prp، انتخاب شود.
 • این کیت ها فقط مخصوص تهیه پی ار پی نیستند، بلکه برای شناسایی، تشخیص و بررسی میکروبی هم بکار می روند.
 • توجه کنید که با کیت 20 سی سی، می توان 5/2 سی سی پلاکت غلیظ شده از خون تهیه کرد. به همین دلیل کیت 20 سی سی، گزینه ای مناسب برای تزریق پی ار پی به غبغب، دور چشم، ریش آقایان و سایر نواحی کوچک است.
 • توسط کیت Prp می توان پلاسمای غنی از پلاکت که همان پی ار پی است را به قصد اندیکاسیون های متعدد درمانی، آماده کرد (این مواد از خود فرد گرفته می شود و هیچ عوارضی ندارد) ( سانتریفیوژ سهند )
 • این کیت ها، فرآوری PRP را برای اپراتور آسان کرده اند و سبب شده اند، جداسازی نمونه با شرایطی کاملاً ایمن و استریل اجرا شود.

آموزش کار با کیت پی ار پی

کار با این کیت ها بیش از حد آسان است. بطوری که بعد از خون گیری، می توان چند سی سی از آن را داخل کیت ها ریخت و درپوش آنها را محکم بست تا هوا به داخلشان نفوذ نکند. در رابطه با آموزش کار با کیت باید گفت که ابتدا توسط اسکالپ و هلدر ، خون مراجعه کننده را داخل لوله کشیده و تمام به همین راحتی . در مرحله بعد کیت ها را داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار دهید تا گلبول های قرمز و سفید از پلاسمای خون جدا گردند. بعد از جداسازی، غلظت پلاکت ها تا چندین برابر افزایش یافته و عمل تولید prp، تقریباً 20 دقیقه طول می کشد. بعد از اتمام کار به راحتی می توان کیت ها را از حفره دستگاه سانتریفیوژ خارج کرد و آن را بواسطه سرنگ و سرسوزن مخصوص، به ناحیه مورد نظر که می تواند پوست صورت یا سر باشد تزریق کرد.

توجه: قبل از تزریق پی ار پی داخلی کیت به پوست، حتماً ناحیه مورد نظر را استریل نموده و حدالامکان از کرم بی حسی استفاده کنید تا بیمار در حین  تزریق، درد نداشته باشد.

ویژگی های برجسته لوله پی ار پی

 • امکان تولید در اندازه های متعدد (با درپوش هایی با رنگ های مختلف)
 • کمک به حفظ کیفیت اولیه نمونه
 • کاربری راحت و بی دردسر
 • پکیجی کامل شامل هولدر، سرنگ، اسکالپ و سرسوزن
 • استفاده از درب وکیوم، جهت جلوگیری از نفوذ هوا به درون لوله ها
 • قابلیت غلیظ سازی نمونه تا چندین برابر
 • قابلیت ساخت بصورت تک لوله، 2 لوله، 4 لوله و 6 لوله
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • تولید شده مطابق با استانداردهای انتقال خون جهانی FDA
 • قابلیت استفاده در آزمایشگاه ها جهت شناسایی و تشخیص میکروبی
 • عرضه کیت ها با گارانتی معتبر

در مورد کیت پی ار پی بیشتر بدانید!

 • از کیت پی ار پی تکی، می توان برای جمع آوری نمونه های خون نیز استفاده کرد. در حالت کلی، در عین جمع آوری خون می توان آن را با داروهای ضد انعقاد خون ترکیب و درون کیت ها ریخت.
 • استفاده از شیشه طبی در ساخت کیت ها سبب شده، کیت ها با نمونه ها سازش داشته و کیفیت اولیه نمونه یا خون حفظ شود.
 • این کیت ها در مواردی که به نگهداری نمونه های اتولوگی (پیوند از بدن خود بیمار) نیاز باشد نیز کاربرد دارند. 
 • این کیت ها، عمل تولید پی ار پی و جریان کار را سرعت می بخشند؛ بطوری که با وجود آنها نمونه با سرعت بالا سانتریفیوژ می شود.
 • استاندارد بودن کیت پی ار پی، در افزایش طول عمرشان موثر است. به همین دلیل بیشتر پزشکان ترجیح می دهند از این کیت ها برای تهیه prp استفاده کنند.
 • از آنجایی که کیت های تشخیصی و پی ار پی از لحاظ ظاهری شبیه هم هستند؛ برخی افراد برای تزریق prp به پوست، از کیت های تشخیصی استفاده می کنند و با مشکل مواجه می گردند. زیرا کیت های تشخیصی حالت آزمایشگاهی دارند و تنها پلاسمای خون را جدا می نمایند، بنابراین عملیات تغلیظ پی ار پی به خوبی اجرا نمی شود. در حالت کلی باید گفت: کیت های تشخیصی در پلاسمای خون، کمترین میزان پلاکت را جدا می کنند و از این نظر، بسیار ضعیف تر از کیت های پی ار پی عمل می نمایند.

انواع لوله پی ار پی

انواع لوله پی ار پی فیدارنیک

لوله های پی ار پی از نظر ساختاری و مکانیزم، انواع مختلفی دارد  که شامل کیت پی آر پی لوله ای، کیت پی ار پی کیسه ای و کیت پی ار پی ژله ای است. با اینکه تمامی لوله ها کارکردی یکسان دارند و عمل تغلیظ پلاکت های خون در آنها یکی است؛ اما بین آنها تفاوت هایی نیز وجود دارد. در ادامه این سه نوع کیت را بررسی می کنیم:

 • لوله پی ار پی ژله ای

این نوع کیت ها مخصوص پی ار پی عضلات و مفاصل هستند و به ماده ژله ای مجهز شده اند که این ماده بعنوان اکتیواتور، ضریب عملکرد کیت در جذب پلاکت خون را افزایش می دهد؛ به همین دلیل مقدار پلاکت داخلی پلاسما بالا می رود. توجه کنید که این ماده خارجی حالت حلال داشته و در ماده تزریقی حل می گردد.

 • کیت پی ار پی لوله ای

این نوع کیت ها در کلینیک ها و مطب های زیبایی بیشتر استفاده می شوند و عاری از مواد ضد انعقاد می باشند. کیت پی ار پی لوله ای، قادر به ایجاد چگالی پلاکتی 4 تا 8 برابری بوده و گزینه ای مناسب برای پی ار پی پوست صورت، ابرو و دور چشم است. در کیت پی ار پی لوله ای یا ظرفی، حتماً به باز بودن سیکل تغلیظ پلاسما توجه کنید. شایان ذکر است که این کیت ها جهت خونگیری، نیاز به سرنگ دارند.

 • کیت پی آر پی کیسه ای

کیت پی ار پی کیسه ای، مخصوص تغلیظ پلاسمای خون با سیکل بسته می باشد و در مواردی که به درمان زانو با پی ار پی نیاز باشد، گزینه مناسبی است.

کیت های ژلی (Jel Base)، قادر به تغلیظ پلاکت 2 برابری بوده و از این لحاظ به نوع لوله ای ارجحیت دارند. این نوع کیت ها برعکس نوع لوله ای، جهت تزریق به سرنگ نیاز ندارند.

خرید کیت پی ار پی

ابزارآلات آزمایشگاهی و پزشکی، جزو تجهیزات حساس محسوب می شوند و در انتخاب آنها باید، دقت لازم را بعمل آورد. کیت های پی ار پی نیز جزو محصولات حساس به حساب می آیند و قبل از خرید آنها، باید به اطلاعات خود افزود تا عملیات تولید پی ار پی به نحو احسنت اجرا گردد. به همین دلیل در این بخش، نکاتی در مورد کیت پی ار پی آورده شده که توجه به آنها قبل از خرید الزامیست.

لوله پی ار پی

کیت های پی ار پی باید با استانداردهای جهانی مطابقت داشته و شیشه کاربردی در آنها از نوع طبی باشد، همچنین قبل و بعد از استفاده باید قابل استریل باشند. در حالت کلی قبل از خرید کیت پی ار پی، ابتدا نیاز خود به آن را تعیین کنید؛ برای مثال: اگر هدف از استفاده از کیت پی ار پی، زیبایی پوست و مو است، بهتره نوع لوله ای را انتخاب کنید. اما اگر هدف درمان عضلات و مفاصل می باشد؛ نوع ژله ای را انتخاب نمایید. در مواردی که نیاز به درمان دردهای زانو است، کیت پی ار پی کیسه ای گزینه مناسبی می باشد.

انتخاب حجم کیت ها باید با نیاز کاربر مطابقت داشته باشد؛ زیرا اگر نیاز به تولید مقدار زیادی پی ار پی بوده و حجم کیت پایین است، به خوبی نیاز کاربر برآورده نخواهد شد. همچنین گاهی نیاز است کیت دارای لوله های زیادی باشد که اگر خریدار نوع تک لوله یا دو لوله را انتخاب کند، کارایی لازم را نخواهد داشت. استاندارد بودن لوله پی ار پی نیز اهمیت بالایی دارد، اما چگونه می توان کیت های غیراستاندارد را از نوع استاندارد تشخیص داد؟ برای راهنمایی در این باب، کارشناسان ما می توانند شما را کاملاً راهنمایی کنند. یک کیت استاندارد باید پکیجی کامل از لوله ها، هولدر، سرنگ، سرسوزن و ماده ضد انعقاد باشد.

قیمت لوله پی ار پی

قیمت کیت prp

قطعاً برای شما هم اتفاق افتاده که در بازار با قیمت های مختلف محصولات روبرو شوید و این امر برایتان تعجب برانگیز باشد. احتمالاً محصولات فوق ویژگی های مشابهی داشته اند که سبب شده تعجب کنید. به همین دلیل در این بخش به بررسی قیمت کیت پی ار پی پرداخته ایم  تا دلیل گران یا ارزان بودن کیت های پی ار پی برایتان روشن شده و ابهامات موجود رفع گردد.

گاهی گران بودن کیت ها به علت، حجم بالا یا باکیفیت بودن آنها می باشد و یا دلیل این امر، برند بودن محصول است. اندازه کیت ها و ایرانی یا خارجی بودن آنها نیز روی قیمت تاثیر دارد، پس هنگام خرید، این موارد را فراموش نکنید و آنها را به خوبی آنالیز کنید. چون اغلب افراد سودجو، لوله های پی ار پی بی کیفیت را با قیمت بالا به بازار عرضه می کنند که نارضایتی خریداران زیادی را به همراه دارد. بهتر است قبل از خرید، دستگاه را از لحاظ قیمت نیز بررسی کنید و آن را با محصولات مشابه مقایسه نمایید. کارشناسان ما در مورد قیمت نیز می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

نکته : برای ثبت سفارش تماس بگیرید.

محصول پیشنهادی به شما :
سانتریفیوژ پی ار پی

مشاوره و ثبت سفارش

67 89 21 26 - 021

تماس با فیدارنیک
ارسال پیام
پیام و نظر خود را ثبت کنید ، کارشناسان سایت در اسرع وقت بررسی می کنند .

پیام های شما
 1. امیرحسن

  سلام از کجا باید تشخیص بدهیم کیت خارجی است یا ایرانی از کجا بدانیم کیت برا prp خوب است یا خیر؟لطفا ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  • شرکت فیدارنیک

   با سلام معیار های مختلفی دارد میتوانید با شرکت فیدارنیک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

پیام در واتساپ
برای ثبت سفارش و مشاوره تماس بگیرید