fidarnic
شرکت فیدارنیک

دستگاه شستشو هشبرد ماینر به روش التراسوند

" منتشر شده توسط : شرکت فیدارنیک "

شستشو هشبرد ماینر

در این مقاله به شرایط کار ترجیحی برای یک دستگاه ماینر و همچنین شستشو هشبرد ماینر بیت کوین می پردازیم. مهم است که بدانید چگونه مراقبت های پیشگیرانه را انجام دهید تا عملکرد هشبرد پایدار باشد و طول عمر ماینر شما طولانی شود.

بخش اول نکات بررسی های روزانه را پوشش می دهد و با لیستی از ابزارهای پیشنهادی برای اجرای ماینر به پایان می رسد. بخش دوم تمیز کردن و شستو ماینر را پوشش می دهد، و در پایان، برخی از لوازم را که ممکن است به آن نیاز داشته باشید فهرست می کنیم.

نکات بررسی های روزانه:

هشبرد یک ماینر بیت کوین باید حداقل هر چند ساعت یکبار تحت نظر باشد.

چه چیز هایی باید برسی شود؟

 • میانگین سرعت هش دستگاه بین 5 تا 10 درصد از مشخصات ذکر شده است
 • دمای تراشه ماینر ترجیحاً بین 70-80 درجه سانتی گراد (158-176 درجه فارنهایت) باشد تا ASIC حفظ شود.
 • دمای محیط (اتاق) برای هش برد بهینه 10-30 درجه سانتی گراد (50-86 درجه فارنهایت) است.
 • دمای برد(هش/برد کنترل) کمتر از 90 درجه سانتیگراد (194 درجه فارنهایت) است و هر سه برد هشبرد بیش از 10 درجه سانتیگراد (~20 درجه فارنهایت) با یکدیگر تفاوت ندارند.
 • تأخیر استخر کم است و سرعت هش ارسالی شما با گزارش هسته مطابقت دارد
 • منبع برق ثابت است و کابل ها آسیبی ندیده اند
 • فن های دستگاه و تهویه اتاق مانعی ندارد

    اگر مشکلی در یکی از این نقاط وجود دارد، باید عیب یابی کنید. گاهی اوقات انجام یک تنظیم مجدد طولانی (خاموش به مدت 2 دقیقه)، یا تغییر موقعیت دستگاه ماینر برای بهبود جریان هوا می تواند کمک کننده باشد. در سایر مواقع نیاز به بررسی دقیق است.

دستگاه شستشو هشبرد ماینر

تمیز کردن و شستشوی هشبرد ماینر

 شستشو و تمیز کردن منظم هشبرد ماینر بسیار مهم است. نرخ بهره وری هش برد شما را افزایش می دهد، کارایی را بهبود می بخشد و خطر گرما و آتش سوزی را کاهش می دهد. تمیز نگه داشتن دستگاه همچنین باید به حفظ ریزتراشه ها و اجزاء کمک کند و طول عمر دکل شما را افزایش دهد.

سعی کنید استخراج کننده بیت کوین خود را ماهانه یا در صورت نیاز بسته به کیفیت هوای خود شستشو تمیز کنید. شما می توانید تشخیص دهید که چه زمانی به آن نیاز است؛ زیرا می توانید پرزهای قابل مشاهده را ببینید یا به این دلیل که میانگین سرعت استخراج روزانه شما بیش از 5٪ کاهش می یابد.

 بهترین راه برای تمیز کردن و شستشو هشبرد ماینر بیت کوین استفاده از کمپرسور هوا با فشار بالا با تفنگ هوا در فواصل فواصل زمانی است. با این کار گرد و غبار انباشته شده از شاسی، هش بردها و تیغه های فن خارج می شود. محدوده فشار هوا باید 0.05 ± 0.7 مگاپاسکال باشد . اما این کار معایب فراوانی دارد که در یک مقاله ی جدا به آن خواهیم پرداخت اما در همین مقاله باید گفت که بهتری راه شستشو هشبرد ماینر استفاده از دستگاه التراسونیک می باشد .

به طور کلی، برای تمیز کردن ماهانه اولیه نیازی به جدا کردن دستگاه ندارید، مگر اینکه محیط شما مرطوب باشد و گرد و غبار به سختی با هوای فشرده پاک شود. در این صورت می توانید هش بردها را بیرون بیاورید و فن ها را جدا کنید و سپس به آرامی آنها را با برس خشک آنتی استاتیک پاک کنید.

 برخی از ماینرها از جاروبرقی روی ریگ ماینینگ خود استفاده می کنند، اما این کار توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث مکیدن یا شل شدن قطعات شود. هوای فشرده کنسرو شده نیز پیشنهاد نمی شود، زیرا حاوی آب است که می تواند عمر دستگاه را کوتاه کند یا به اجزای آن در طول زمان آسیب برساند.

دستگاه شستشو ماینر

 همچنین تمیز نگه داشتن محیط ماینینگ بسیار مهم است. سعی کنید منطقه ماینر خود را جاروبرقی بکشید و سطوح اطراف را اغلب گردگیری کنید.

شستشو عمیق هش برد ماینر

گاهی اوقات ماینر شما نیاز به شستشو عمیق دارد – شاید یک یا دو بار در سال، باز هم بسته به کیفیت هوای محیط کار شما. در مزارع استخراج و مراکز تعمیر، اغلب از ماشین آلات تمیز کننده اولتراسونیک برای لوازم الکترونیکی استفاده می شود. حمام های اولتراسونیک ( حمام التراسونیک ) با محلول های شار نیز به ویژه برای واحدهای غوطه وری یا حذف لحیم کاری یا رسوبات باقی مانده از یک ماینر خوب هستند.

برای ماینرهای خانگی، هش و بردهای کنترل را می توان به صورت دستی با الکل ایزوپروپیل 99 درصد شستشو داد. آب برای تمیز کردن ماینرها استفاده نمی شود، زیرا می تواند نمک ها و مواد معدنی را از خود به جای بگذارد که ممکن است باعث اتصال کوتاه و آسیب به دستگاه شما شود. همچنین، به خاطر داشته باشید که اگر دستگاه شما به طور تصادفی با آب باران یا مواد دیگر خیس شد، باید آن را با ایزوپروپیل الکل 99 درصد شستشو دهید تا باقیمانده آن از بین برود.

 در پایان، برای تمیز کردن ماهانه استخراج کننده ASIC بیت کوین، ابزارهای زیر را توصیه می کنیم: کمپرسور هوا با فشار بالا با تفنگ هوا؛ محدوده فشار هوا باید 0.05 ± 0.7 مگاپاسکال باشد

 • دستکش آنتی استاتیک
 • یک برس نرم آنتی استاتیک
 • یک جاروبرقی برای محیط اطراف و گردگیری پارچه ها
شستشو برد ماینر

و به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از فیلترهای تهویه / توری اتاق خود را تمیز کنید

 علاوه بر این، یک دستگاه اولتراسونیک می تواند به شستشو عمیق ماینر بیت کوین شما کمک کند، به خصوص اگر از غوطه وری استفاده می کنید. یا، در اینجا لیستی از تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن عمیق یک ماینر بیت کوین آمده است:

    بررسی های بصری

 • هنگام اولین نصب ماینر، یا پس از بازگشت از تعمیر، آن را به صورت بصری بررسی کنید.
 • از نظر فرورفتگی یا آسیب هشبرد بررسی کنید
 • دستگاه و هشبرد ماینر را به آرامی تکان دهید و به پیچ‌های شل، هیت سینک یا سایر اجزا گوش دهید
 • بررسی کنید که هیچ ضایعاتی در فن ها گیر نکرده باشد و کامل باشد و در جهت صحیح حرکت کند
 • کابل‌های شل شده را احساس کنید و بررسی کنید که میله‌های مسی کج یا له نشده باشند
 • اگر نیاز به لمس وسایل الکترونیکی دارید، دستکش آنتی استاتیک بپوشید
 • مراقب باشید که هنگام وصل شدن به برق هیچ چراغ هشداری روشن نشود
 • دوباره بررسی کنید که تنظیمات استخر استخراج و IP شما درست باشد

   فن ها : فن های خنک کننده ماینر شما در برخی مواقع نیاز به تعویض خواهند داشت و مارک اصلی که سازنده ماینر شما استفاده می کند توصیه می شود. برخی از ماینرها ترجیح می‌دهند که فن‌های خود را به کیفیت بهتر ارتقا دهند تا نویز را کاهش دهند یا دستگاه خود را بهتر خنک کنند، اما توجه داشته باشید که این ممکن است بر مصرف انرژی و راندمان تأثیر بگذارد. علاوه بر این، برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، فن سرعت بالا را با فن سرعت پایین تر تعویض نکنی. نکته : اگر فن ها به درستی کار نکنند باعث جمع شدن گرد و غبار بر روی هشبرد ماینر شده و نتیجه این عمل چیزی جز کاهش عملکرد دستگاه نیست .

   تهویه و رطوبت:

 ماشین های استخراج بیت کوین داغ کار می کنند. برای بهبود اتلاف گرما، می توان فن های اتاق و/یا تهویه بیرونی را به فضای ماینر اضافه کرد. یک صفحه گرد و غبار/ مش روی دریچه ورودی می تواند به حفظ هوای تمیز در اتاق ماینر شما کمک کند و از بروز اشکالات جلوگیری کند. در حالی که یک پوشش باد / هود روی دریچه خروجی از عقب نشینی جلوگیری می کند و به حفظ جریان هوای صحیح کمک می کند. فقط به یاد داشته باشید که سیستم های تهویه را به طور منظم بازرسی و تمیز کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که تهویه هوای شما اجازه نمی دهد باران یا برف وارد داخل شود.

مزارع  استخراج همچنین می توانند فن های فشار منفی نصب کنند و راهروهای گرم و سرد جداگانه ایجاد کنند تا از برگشت هوای گرم به منطقه ورودی هوای خنک تر جلوگیری کنند. برخی از مزارع دارای ساختمان های جامع هستند که هوای خنک را از کناره های ساختمان می کشند و هوای گرم را به سمت بالا و از طریق دریچه های سقف می فرستند. یا، ظروف استخراج، هوای خنک را مستقیماً از یک طرف به سمت دیگر می‌کشند. نکته : هر چقد دمای دستگاه پایین باشد به هشبرد ماینر فشار کمتری وارد میشود .

 تهویه مطبوع معمولاً مقرون به صرفه نیست زیرا اجرای آن گران است. در عوض، برخی از ماینرها از پرده های آب استفاده می کنند، اما این سیستم ها ضد خرابی نیستند. آنها می توانند از طریق تبخیر آب زیادی مصرف کنند و فیلترها می توانند با گرد و غبار و زباله مسدود شوند. پرده های آب نیز ممکن است سطح رطوبت را افزایش دهند.

رطوبت بالا می تواند باعث خوردگی یک هشبرد ماینر شود و باعث ایجاد حفره و حباب روی سطوح فلزی شود. رطوبت مطلوب زیر 65 درصد است. برای رفع این مشکل می توان از چرخش هوا یا رطوبت گیر استفاده کرد. و توصیه نمی‌شود که ماشین‌هایی را در نزدیکی اقیانوس راه اندازی کنید، جایی که هوای شور می‌تواند برد های هش را از بین ببرد.

   سر و صدا

 ماشین‌های ماینینگ نویز دارند، وقتی با صدا سنج اندازه‌گیری می‌شوند، حدود 70 دسی‌بل هستند. خوشبختانه، سازنده ماینرهای بیت کوین افرادی بسیار خلاق و مبتکر در رفع مشکلات نویز هستند.

 به عنوان مثال میتوان از یک جعبه صدا خفه کن از فلز یا چوب ساخت. اما هنگام آزمایش جعبه ماینر جدید، مراقب دمای دستگاه باشید تا بیش از حد داغ نشود و بر اساس آن تنظیمات را انجام دهید. عایق صدا که نسوز است، مانند پشم سنگ، همچنین می تواند برای آرام کردن جعبه یا اتاق ماینر استفاده شود.

در نهایت، برای محافظت از شنوایی خود از محافظ گوش در اطراف دستگاه های در حال اجرا استفاده کنید.

غوطه وری

 کارکردن ماینرها در مایع غوطه‌وری می‌تواند سر و صدا را کاهش دهد، البته این کار به هشبرد دستگاه صدمه وارد میکند . همچنین خنک‌کننده‌ای را فراهم کند و ماشین‌ها را تمیزتر از زمانی که روی هوا کار می‌کنند، نگه دارد. غوطه وری همچنین ممکن است طول عمر دکل را افزایش دهد. برخی از ماینر ها حتی موفق شده اند سیستم های گرمایش خانه و استخرهای شنا را به ماینر های غوطه ور متصل کنند!

اما، این نوع راه حل برای همه مناسب نیست زیرا ممکن است پرهزینه باشد و ضمانت نامه ها باطل شوند. سیستم های غوطه وری گرما را به داخل یک محفظه خنک کننده پراکنده می کنند، بنابراین می توانند آب زیادی مصرف کنند، به ویژه در آب و هوای گرم که آب به سرعت تبخیر می شود. علاوه بر این، مایعات غوطه ور، به ویژه روغن، ممکن است باعث خوردگی شوند. گوگردها، الگوهای حباب، و اتصال زمین الکتریکی ناموفق مسئول آسیب در مطالعات تحقیقاتی بوده اند.

 ایمنی آتش

خطر آتش سوزی خود را با استفاده از محصولات غیر قابل اشتعال در مجاورت دستگاه خود کاهش دهید. یک کپسول آتش نشانی را در نزدیکی خود نگه دارید و از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید. همچنین باید به طور منظم استخراج کننده بیت کوین خود را تمیز کنید تا از تجمع گرد و غبار که ممکن است آتش بگیرد جلوگیری کنید. در بخش بعدی نحوه تمیز کردن ماینر بیت کوین را توضیح خواهیم داد.

علاوه بر این، از کابل های برق و شبکه نسوز در تنظیمات خود استفاده کنید. به طور مرتب کابل ها را از نظر قدیمی بودن بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. همچنین می‌توانید از دماسنج مادون قرمز برای بررسی اینکه دمای قطع کننده مدار، کابل‌ها و کانکتورهای واحد توزیع برق (PDU) بیشتر از ۷۰ درجه سانتی‌گراد (۱۵۸ درجه فارنهایت) نباشد استفاده کنید. علاوه بر این، پایداری منبع برق خود را به شرح زیر نظارت کنید…

   چک های برق

 قبل از شروع عملیات استخراج، مطمئن شوید که تنظیمات الکتریکی صحیح را دارید. شما باید تحقیقات خود را بر اساس مدل(هایی) که می خواهید اجرا کنید انجام دهید و ممکن است برای شروع نیاز به استخدام یک برقکار داشته باشید. و منبع تغذیه باید حدود 20% بیشتر از مصرف برق مشخص شده ماینر شما باشد.

به صورت روزانه می توانید از یک مولتی متر برای بررسی اینکه ولتاژ سوکت PDU در مقدار نرمال 10 ± 220 ولت است استفاده کنید تا از ناپایداری یا سوختن کابل ها جلوگیری کنید. همچنین اگر آمپرمتر سه فاز دارید، بررسی کنید که بیش از 15 درصد انحراف نداشته باشد. اگر ولتاژ غیر طبیعی است، با یک برقکار تماس بگیرید.

    علاوه بر این، باید به طور منظم نشت الکتریکی از یک ماینر را بررسی کنید. اگر در اثر لمس ماینر یا واحد منبع تغذیه آن (PSU) شوک دریافت می کنید، به احتمال زیاد به درستی به زمین متصل  نشده است که ممکن است به دستگاه آسیب برساند. همچنین باید ولتاژ PSU خود را با یک مولتی متر بررسی کنید. در نهایت، از قطع برق و برق گرفتگی که به ماشین‌ها آسیب می‌زند خودداری کنید. این کار را می‌توان با خاموش کردن دستگاه‌های خود در هنگام طوفان، در صورت لزوم، یا با نصب محافظ‌های ولتاژ انجام داد. همچنین باید دستگاه‌های خود را در چند مرحله خاموش کنید، برخلاف توقف ناگهانی. در نهایت، مراقب باشید که پریزهای برق شما شل، داغ یا آسیب دیده نباشند.

  ابزارها: یک برس کوچک خشک ضد الکتریسیته ساکن و نوک های q برای حذف گرد و غبار سرسخت، یک پیچ گوشتی فیلیپس برای جدا کردن فن ها، یک وان پلاستیکی و یک فنجان برای حمام، یک توری یا صافی، یک خط خشک کن و سیم، پارچه ها، و دستکش های محافظ .

    مواد: ایزوپروپیل الکل 99٪، پولیش مخصوص فقط برای بدنه بیرونی، سرکه برای گریل فن، و WD40 برای توپی فن اختیاری است.

 قطعات: ممکن است به کابل‌ها و/یا فن‌های جایگزینی نیاز باشد که مناسب مدل ماینر شما باشد.

برای محافظت از اجزای دکل، مراقب باشید هنگام تمیز کردن از برس های خیلی سفت یا نیروی زیاد استفاده نکنید!

محصولات ما :
دستگاه شستشو برد الکترونیکی

مشاوره و ثبت سفارش

67 89 21 26 - 021

تماس با فیدارنیک
ارسال پیام
پیام و نظر خود را ثبت کنید ، کارشناسان سایت در اسرع وقت بررسی می کنند .

پیام در واتساپ
برای ثبت سفارش و مشاوره تماس بگیرید